Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Ťutinka

 

Narozena: 19.5. 2006

Pokřtěna: 20.5. 2006

Výška: 53 cm (55 cm i s ušima)

Míry: 48/48/55

Oblíbená písnička: Letní žár z filmu Pomáda

Oblíbené jídlo: Svačinky mažoretek (Pozor, na zájezdech vyjídá batůžky!)

Oblíbená barva: Žlutá

Oblíbená kniha: Holky, neblbněte!!! Je to medvěd...neumí číst.

 

 

 

 

 

Jak to bylo.

   Ležela jsem na pultě hračkářství Puntanella spolu s ostatními hračkami. Měla jsem na krku hnědou mašli a na ní visačku s nápisem: "Bobík s vázankou". Chápete to? Bobík! Jako kdyby nebylo vidět, že jsem holka.

   Jednoho dne přišla do hračkářství holka s maminkou. Dlouho se prohrabávaly tou obrovskou hromadou plyšáků, až mě ta holka vzala do ruky a řekla: "Ten je dobrý!" Zaplatily mě, daly do tašky a já se nemohla dočkat, až si s tou novou holkou budu hrát. Ale žádný hraní nebylo. Když mě přinesly domů, ze všeho nejdřív mi sundaly mašli a já se začala trochu bát, že už zůstanu nahatá. Ale potom....holky, já dostala nové šatičky! Bílou sukni se zeleným lemem a žluté tričko s nápisem. To byla nádhera. A to pořád ještě nebylo všechno.

   Druhý den ráno, mě ty dvě zase daly do tašky a donesly mě k autobusu. Tam nějaká paní, měla hrozně moc holčiček a říkala jim, že když jedou úplně poprvé na soutěž, že potřebují maskota. A pak to přišlo! Vytáhla mě z tašky a všechny holky křičely, že jsem krásná a všechny si mě chtěly pochovat. A tak jsem šla z rukou do rukou a byla jsem děsně šťastná.

   Nakonec se všechny ty holky převlékly do stejných oblečků jako mám já. Vypadaly jsme prostě báječně.

   Dneska už vím, že ta holka, co mě vybrala, je naše kapitánka a ta paní, co mě v autobuse vytáhla z tašky, je naše trenérka.

  Takže dovolte, abych se vám všem představila: "Jsem Ťutinka -  oficiální maskot mažoretkové skupiny Mini Pampelišky Praha."

.

.

 

To byl den!

Na sobotu 7. října jsem se moc těšila. Po dlouhé době budou mít moje mažoretkové kamarádky vystoupení. A ne jedno, hned tři za den. No a já, jako správný maskot u toho přeci nesmím chybět. Zase budeme všechny stejně oblečené a bude nám to slušet a všichni se za námi budou otáčet…

Ráno jsem nemohla samou trémou ani dospat a celé dopoledne jsem zlobila. Ale když to se nedalo vydržet.

První vystoupení jsme měly na Břevnovské pouti. Já na pouti ještě nikdy nebyla a tak jsem nevěděla, co mě čeká. Teda, tam bylo lidí! Ze všech stran se ozývala muzika a zvonění a houkání kolotočů. Takový hluk nebyl ani ve Strakonicích při vyhlašování výsledků. (A dokonce ani na soustředění po večerce.) Ale protože se všichni ti lidé usmívali a opravdu se za námi otáčeli, tak jsem se nebála. Vystoupení se holkám povedlo. Bodejť ne, když jsem jim držela palce, až jsem je měla celé fialové. Za odměnu mě Klaudie s Livií vzaly na autodrom. Nejdřív jsem se polekala, že holky neumí řídit, protože pořád do někoho bouraly a někdo zas boural do nás. Pak jsem pochopila, že právě to bourání je ta největší legrace. Jenže my jsme se nemohly pořád jen bavit. Musely jsme jet na Zličín k Supermartetu Globus na další dvě vystoupení.

Obrazek

 

Na Zličíně foukal studený vítr a byla opravdu zima. Mě to moc nevadilo, mám kožich, ale když jsem viděla holky v těch kraťounkých sukýnkách, tak mi jich bylo trochu líto. Jsou to ovšem už zkušené mažoretky a tak ani nemrkly a obě vystoupení odpochodovaly, jakoby nic. A ještě se u toho usmívaly.

Domu jsem se vrátila hrozně moc unavená. Zalezla jsem si do pelíšku a okamžitě usnula.

 

 

 

 

 

Obrazek

Vaše Ťutinka

                  

                        

 

Jak jsem byla v nemocnici.

(O Šárce)

 

     Šárku bolelo bříško. Já moc dobře vím, jaké to je. Jednou jsem snědla hrozně moc čokolády a pak mě bříško bolelo a vůbec se mi to nelíbilo. Jenže Šárka žádnou čokoládu nejedla a bříško jí bolelo pořád a pořád, až jí maminka vzala k panu doktorovi. A pak jí brali krev a koukali na ní různými přístroji a já nevím, co všechno si na tu mojí nejmenší Pampeliškovou kamarádku vymysleli. Prostě mi jednou holky řekly, že Šárka je v nemocnici.

     Klaudiina maminka je sestřička. Ne moje, ale zdravotní. A taková zdravotní sestřička je v každé nemocnici jako doma. Poprosila jsem jí, jestli bych se za Šárkou nemohla jít podívat. To víte, všechny by nás tam asi nepustily, tak že půjdu jenom já a od holek vyřídím pozdrav. A tak jsme šli.

     Když jsem vešla do Šárčina pokoje, pan doktor jí zrovna vyšetřoval a pak řekl: “To tvoje bříško se mi nelíbí.“ Bylo mi Šárky líto a tak jsem nahlas a nebojácně řekla: „Jak to, vždyť ho má moc hezké, je štíhlá jak proutek.“ Pan doktor se otočil a chvilku na mě koukal. Medvědici v sukni asi v nemocnici nepotkává každý den. „Na pohled je hezké, ale uvnitř není něco v pořádku,“ dodal.

„Šárka má uvnitř jiné bříško než ostatní mažoretky?“, zeptala jsem se.

Pan doktor se usmál: „Nejen než ostatní mažoretky, ale jiné, než ostatní holky a kluci.“

„A nemůžu mít také jiné bříško?“, vytřeštila jsem oči na pana doktora.

To už se pan doktor smál a řekl:“Ty ho máš jiné určitě, protože tam máš molitan.“

Trochu jsem se zamračila, že se mi ten pan doktor směje. Ale pak jsem si řekla, že když si dovede dělat takovou legraci, určitě bude hodný. Pak mi ještě vysvětlil, že bude Šárce bříško operovat a že to všechno, co je tam špatně opraví a pak jí ho zase pěkně zašije. A že to udělá tak, aby jí to co nejmíň bolelo a aby s námi mohla co nejdřív zase trénovat a vystupovat.

     Ještě chvilku jsem byla se Šárkou, ale pak už jsem musela jít domů. A cestou mě napadlo, že s Šárkou budeme mít teď víc společného, než s ostatníma holkama. Budeme totiž obě ušité.

     Tak ahoj a ty se Šárko drž!

     Ťutinka

 

                        

Vystoupení ve škole

      Nejen děti slaví narozeniny. Slaví je i medvědi a od soboty 1.12. vím, že je slaví dokonce i školy.  Škola, do které chodí Klaudie slavila 30 let. A tak paní ředitelka pozvala naší mažoretkovou skupinu, aby celou tu slávu zahájila.

     Holky předvedly zbrusu nové pochodové defilé a já byla hrozně napnutá. Hlavně proto, že pro šest mých mažoretkových kamarádek to bylo první vystoupení. Představte si to! Přišly do naší skupiny teprve v září a za dva měsíce natrénovaly vystoupení. Ptala jsem se jich, jestli se moc nebojí, ale holky se smály a jen vrtěly hlavami. To jejich maminky a tatínkové se báli mnohem víc.

     Nové byly i kostýmy, vlastně jen napůl nové. Kapitánka byla v červeném, pak tři řady žlutých mažoretek a nakonec zase jedna řada červená. Vypadalo to hezky. Jen když jsem v šatně viděla Livii v červeném, tak jsem začala natahovat, že chci také nový kostým. Pak jsem si ale začala hrát, jako že Livie je kapitánka jen těch červených mažoretek a já že jsem kapitánka těch žlutých a to mě bavilo, protože žlutých bylo daleko víc.

     Ale holky nezapomeňte! Jestli budete mít nové kostýmy, tak  JÁ CHCI TAKY!!!!

Ťutinka

                     

O zklamání

                Šampionát roku 2008 pro nás začal báječně. V oblastním kole v Kladně se holky umístily na 3. místě a já měla stejnou radost jako ony. Hrozně jsem se těšila na další, tentokrát už zemské kolo konané jako vždy ve Strakonicích. Ve Strakonicích jsem už jednou byla, ale to jsem byla ještě úplně malý medvěd a o mažoretkách jsem toho věděla hodně málo. Dneska jsem daleko zkušenější. Znám už spoustu mažoretkových skupin a také vím, co to dá práce uspět v takové soutěži.

 

Obrazek

Ve Strakonicích jsem chtěla nést ceduli s názvem naší skupiny, ale holky mi to nechtěly dovolit, že prý jim nebudu stačit, protože mám krátké nohy. Začala jsem fňukat a taky se trochu vztekat, ale nepomohlo to. Nakonec to holky vyřešily naprosto skvěle. Dostala jsem vlastní Káju. Kája nesla ceduli i mě a to se mi líbilo. Holky zase dostaly nové kostýmy, ale já si nechala ten s třásněmi, protože mi za prvé strašně sluší a za druhé v něm vypadám trochu jako pampeliška a to se hodí.

V sobotu dopoledne jsme přijely do Strakonic, ubytovaly jsme se na internátě a šly jsme na oběd. No a pak už se holky začaly pomalu převlékat do kostýmů a česat se a u toho jsme si pořád povídaly a chechtaly se. Průvod městem byl krásný. Kája se mnou a cedulí šla vedle kapitánky a za námi pochodovaly holky v těch nových modrých kostýmech. Prostě nádhera. Pochodovka se také povedla, a tak jsme v sobotu šly spát spokojené. V neděli se soutěžilo v letním kině. Holky se o mě krásně střídaly a dávaly mi ochutnat lízátka a sušenky, sluníčko svítilo, pak bylo vystoupení a pak zase ty lízátka a párek v rohlíku. Krásný den.

A na konec celého dne bylo slavnostní vyhlášení výsledků. Všechny mažoretky z dětské kategorie nastoupily na pódium. Pan konferenciér hlásil, že bude číst jména skupin, které postupují do Poděbrad. Zavřela jsem oči a držela jsem nám palce, ale naše jméno ten pán neřekl. Nepostoupily jsme. Vůbec jsem to nemohla pochopit. Vždyť Terezka a Ivanka se tak krásně usmívaly, obě Nikolky zvedaly kolínka až k bradě,  Kristýnka šla také moc hezky a Andrejka měla dokonale napnuté špičky a Lucka byla skvělá…všechny byly skvělé. To už jsme šly z pódia a já najednou viděla, že některé holky mají červené oči a tečou jim slzy a tak jsem začala brečet také. Brečela jsem ještě v autobuse, až jsem z toho usnula.

Probudila jsem se až v Praze a začala jsem přemýšlet, jakou asi budeme mít příští rok skladbu a jestli se na soustředění budeme učit nové pochodové defilé. Najednou jsem se začala strašně těšit na to všechno, co nás čeká příští rok. A to už jsme stavěly na Dědině a tam čekali rodiče a ti nebyli ani trochu smutní, byli naopak pyšní, poplácávaly holky po zádech a maminky říkaly, že to, co holky předvedly ve Strakonicích, to ony by nikdy neuměly (a to už jsou pořádně velké holky). A já si myslím, že mají pravdu.

Fakt jsme holky dobré!!! Vždyť jsme byly na Mistrovství Čech!!!

A já se hrozně těším na soustředění. To nám totiž začne nové mažoretkové dobrodružství.

Mějte se krásně a pořádně si odpočiňte.

Vaše Ťutinka

                

                        

 

 

 

A zase Strakonice!

 

Je to už rok, co jsem psala naposledy. Od té doby se změnilo hodně věcí. Od letošního roku se naše skupina jmenuje MAXINKY a máme novou trenérku Zlatku. Zlatka je dcera Pěvy. Vlastně teď máme trenérky dvě, protože Pěva za námi často chodí.  Moje mažoretky nacvičily zbrusu novou skladbu a musím se přiznat, že se Zlatce moc povedla. K modrým kostýmům letos holky poprvé obuly pravé mažoretkové kozačky a já dostala nové šaty (kozačky naštěstí ne, to se pro medvěda nehodí). Ale jedna věc se nezměnila. Zase nás čekala Strakonická soutěž.

Na té letošní se mi líbilo hned několik věcí. A já vám teď napíšu které to byly.

 

1) SPANÍ

Asi týden před soutěží jsme se ptaly Pěvy a Zlatky, jestli budeme jako loni spát na internátě, ale Pěva řekla: „Máte kozačky? Máte! Kdo má kozačky, je velký a spí v tělocvičně.“ Musela jsem uznat, že má pravdu. Holky jsou už opravdu dost velké. Některé z nich dokonce přerostly i maminky, které s námi jezdí jako doprovod (no, ono to u některých maminek není žádné umění, že, Moniko a Katko).

            Toho spaní v tělocvičně jsem se zprvu trochu bála, ale potom… Holky, mě se tam tak líbilo! V tělocvičně spaly společně čtyři skupiny. To znamená víc, než 60 mažoretek! Všude se válely spacáky a karimatky, kozačky a hůlky, laky na vlasy a flitry ….. Maminky říkaly, že tam je nepořádek, ale mě to připomínalo medvědí noru a to je moc krásná věc. Hrozně jsem si to užívala. Válela jsem se v těch spacácích a přelézala od jedné holky k druhé. No spát se tam moc nedalo, ale legrace tam byla neuvěřitelná. Raději sem ani nenapíšu, v kolik jsme usnuly, protože to čtou i rodiče a ti nemusí vědět úplně všechno.

 

2)JÍDLO

Ve Strakonicích jsou moc šikovné paní kuchařky a tak jsem se na každou snídani (mňam), oběd (mňam) i večeři (mňam) těšila. Kromě toho, jsme ještě dostaly moc a moc dobrůtek od maminek. Jedna přinesla koláče, jiná upekla perníček, nebo poslala plnou tašku s jablíčky a také jsme měly čokoládičku a páreček v rohlíčku a těch bonbónků…. To jsem asi také neměla kvůli těm rodičům psát, že jo?

 

3)VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

A to bylo ze všeho nejlepší. Sobotní pochodovka se docela povedla, i když nějaká ta chybička by se našla. Ale v neděly holky ukázaly, jak se bojuje. O postup se porvaly jak lvice a vyplatilo se. Poprvé v životě pojedeme do Poděbrad na finále. A já se těším, že si tu premiéru jaksepatří užijeme.

 

 

 

P.S. Jen bych chtěla připomenou maminkám, že v Poděbradech by holky mohly mít také hlad.

 

 Vaše ŤUTINKA

                              

 

 

Jak se holky zase převlékly

           Tento rok jsme jely na základní kolo do Žatce. Moc jsem se tam těšila. V Žatci jsem totiž s mažoretkymi byla na naší první soutěži. Ještě před základním kolem měly holky jedno vystoupení v oboře Hvězda, ale tam mě nevzaly, že prý pro mě mají překvapení a že to musím vydržet až do Žatce. A tak jsem držela a mezi tím jsem si trénovala držení palců a fandění.

            Když jsme 22. května ráno vystupovaly v Žatci z autobusu, všechno se mi vrátilo. Jak byly holky hrozně mrňavé, jak se o mě praly v autobusu a jak jsme se všechny společně s mažoretkováním teprve seznamovaly.

            Dopolední pochodovka se mi moc líbila. Na náměstí svítilo sluníčko a byla tam spousta lidí. Pak mě holky vzaly na oběd do jídelny a to už jsem se hrozně těšila, na pódiovku v letním kině. Pořád jsem na holky dorážela, kdy už mi ukážou to překvapení, ale oni se jen uculovaly a říkly, že si mám počkat.

           Obrazek Pak už jsem seděla v letním kině a čekala na vystoupení. Najednou přiletěla nějaká velká včela a šíleně nahlas křičela: „Ma-xin-ky! Ma-xin-ky!“ Ptala jsem se jí, proč tak řve a ona říkala, že viděla hrozně hezké mažoretky a že jim fandí. Udělalo mi to radost. Trochu jsem se nafoukla a prozradila jsem jí, kdo já jsem. Ta Použkovaná mi děsně záviděla a prosila mě, jestli může fandit se mnou a já řekla: „Tak jo.“

            Zrovna jsem přemýšlela, proč se Proužkované tolik líbily zrovna Maxinky, když se ozvaly nástupové bubínky a komentátor hlásil, že nastupují moje holky. A v tu chvíly jsem všechno pochopila. Holky měly nové kostýmy! Černožluté, proužkované a nádherné. Hrozně jim to slušelo a já dostala šílenou chuť na med.

            Pódiovka se moc a moc povedla. Písničce jsem sice nerozuměla, ale v refrénu se pořád opakovalo: „Haž, haž.“ A tak holky házely a házely, až se proházely k postupu do Strakonic.

            A tam se mnou pojede i Proužkovaná.

Vaše Ťutinka

 

 

Poprvé na pódiu

 

A zase je jedna sezóna za námi. Pro mě to byla jedna z nejkrásnějších. Dostala jsem nové kostýmy. Čtete dobře, to množné číslo je na místě. Letos poprvé jsem měla celou garderóbu: šaty na doma, uniformu na pochod a dokonce i ty krásné šaty na pódiovku s volánkovou sukní. A jeden šikovný tatínek mi vyrobil opravdickou mažoretkovou hůlku. Často s ní trénuji a je to fakt těžké. Hlavně ty prvky mezi prsty mi moc nejdou, ale zase si umím otočit hůlku kolem ucha a to zas neumějí holky.
To nejkrásnější a nejtěžší zároveň ale bylo, že letos poprvé jsem vystupovala s holkama na pódiu. Měla jsem za úkol sedět úplně na kraji a celou sestavu jsem se nesměla ani pohnout a ještě jsem se musela usmívat. Bylo to těžké a přiznávám, že jsem se docela bála, že třeba kýchnu, nebo spadnu s těch schodů, co tam byly. Ale nestalo se. Moc se mi to povedlo (tedy moje Maxinky to říkaly a těm já věřím) a možná i díky mně byla naše pódiovky ohodnocená jako 5. nejlepší v Čechách. A to je hodně veliký úspěch, protože všichni (porota, trenérky i diváci), co ve Strakonicích byli se shodli na jednom, že totiž právě kategorie děti starší byla tou nejobtížnější na celém šampionátu.
Tak holky dík a já jdu zase trénovat výhozy.
 
 

tutinka.jpg

 
 
Vaše Ťutinka
 
 
 
Přiznání
 

Tak jsem si myslela, že už sem nic psát nebudu. Že moje holky jsou už veliké a stejně to nebudou číst, ale nemůžu si pomoct. Tohle vám musím napsat, musím se totiž k něčemu přiznat, protože i já už jsem veliká a velké holky (i ty medvědí), se přiznat nebojí. Tak teda:

Jeli jsme zase do Strakonic. Holky říkaly, že má celý víkend pršet, ale já si říkala, že panikaří. Když jsme se sešly ráno u autobusu, tak bylo docela hezky, i po cestě bylo hezky a když jsme dorazily do Strakonic, tak bylo pořád ještě hezky. Jenže, pak jsme šly na oběd a pak už hezky teda nebylo. Začalo pršet a pršelo a pršelo a organizátoři soutěže zrušili průvod městem. To mě naštvalo, protože to je moje nejoblíbenější část soutěže. Trochu jsem se urazila, vlastně jsem se děsně urazila a schovala jsem se mezi spacáky. Chtěla jsem, aby mě holky hledaly, jenže ony měly hrozné práce s česáním a malováním. Tak jsem se urazila ještě trochu víc a v duchu jsem si řekla: „Tak si tam jděte samy!“ Prostě jsem zůstala schovaná a holky na mě zapomněly. Odešly na pochodové defilé a já zůstala sama v tělocvičně. Nejdřív se mi to hrozně líbilo. Procházela jsem se, lezla na žebřiny, pak jsem z nich skákala do hromady spacáků a vůbec jsem dělala spoustu príma věcí, které se dají v tělocvičně dělat. Ale pak jsem se začala trochu nudit a nakonec mě to už nebavilo vůbec. Začalo se mi stýskat. A venku pořád pršelo a já myslela na Maxinky, jak jsou určitě celé mokré a rozmazané. A bylo mi, holky, hanba. Nakonec jsem usnula a probudila se, až když se holky vrátily. Byla jsem celá nedočkavá a ptala se jich, jak pochodovaly a ony mi řekly: „Ani se neptej!“ Ale já se přeci jen ptala a holky mi všechno podrobně vyprávěly. Jak jim lítaly hůlky na všechny strany, protože měly mokré ruce a že se tak hrozně soustředily na to, aby aspoň něco pochytaly, že zapomněly i pořádně zvedat kolena. Prostě holky nebyly spokojené a já se styděla, že jsem je v tom nechala. Zeptala jsem se co budou dělat a holky řekly, že budou bojovat! To se mi hrozně líbilo a rozhodla jsem se, že já budu bojovat také.

V neděli pořád pršelo a tak pódiové skladby byly přesunuty do Kulturního domu. Tentokrát jsem se už zapomenout nenechala. Šla jsem do toho s holkama a držela jim palce. A když Ťutinka drží palce, tak to nemůže dopadnout jinak než dobře. Ta pódiovka se povedla. Ta pódiovka se SUPERPOVEDLA! A když to porota spočítala všechno dohromady, tak holky získaly 4. místo a postup do Poděbrad. Huráááááááá!!! Ptala jsem se holek, jestli jim není líto, že nemají medaile. A ony se smály, že prý jak to, že mají bramborové medaile! Já jsem tedy žádné medaile na holkách neviděla, tak jsem se ptala, kde je mají a ony, že si z nich prý udělaly bramborovou kaši. A já řekla: „Aha.“ A holky se pořád smály a já si trochu myslím, že si ze mně dělaly legraci, že žádné bramborové medaile nedostaly, protože kde by asi tak tu kaši uvařily, když tam nebyla žádná kuchyň, že jo? Ale bylo mi to jedno, vlastně jsem byla ráda, že se na mě nezlobí.

Tak tady slibuji: „Už se nikdy nebudu urážet! A na oplátku už mě nikdy nenechávejte samotnou v tělocvičně, protože - když už jsem u toho přiznávání – já se tam hrozně bála!

 Vaše Ťutinka

 
 
 

Jak jsem se stala ještě slavnější  

Asi nemá cenu si hrát na zbytečně skromnou. Mezi mažoretkovými maskoty už jsem docela slavná a pro mnoho mých začínajících kolegů jsem něco jako vzor. Dělá mi to velikou radost a dobře vím, že bez výkonů svých mažoretek bych toho nedosáhla. Ale na jaře se stalo něco, co mojí slávu ještě zvýšilo. Na jaře totiž vyšla knížka, která se jmenuje „Lexikon mažoretky“. Holky mi jí přinesly na trénink a já nemohla věřit vlastním očím. Na titulní stránce jsem totiž .

obalka.jpgNapadlo mě, jestli je u nás ještě nějaký maskot na titulní stránce knížky. Na internetu jsem nic nenašla a tak jsem napsala do České národní knihovny a v odpovědi stálo: „Na váš dotaz, zda je ještě nějaký mažoretkový  maskot na titulní straně knihy vám sdělujeme, že není, neboť žádná další kniha na téma mažoretek v České republice nevyšla. Považujeme to tudíž za poměrně dobrý nápad autorů.“ Tak to mě opravdu potěšilo, ale zároveň ve mně začal vrtat červíček zvědavosti, jak jsem na tom v Evropě. A tak jsem opět sedla k psacímu stolu a napsala další dopis a do adresy jsem napsala: Anglická národní knihovna Londýn – Londýn.

Odpověď jsem zatím nedostala, ale nebojte, jakmile mi příjde, hned vám dám vědět.

Vaše Ťutinka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

No konečně!

(Pěva, 5. 6. 2013 23:58)

Tak se konečně Ťutinka znovu rozhoupala a opět píše svoje dojmy . A určitě jich mǎ hodně, myslela jsem že nám trochu zlenivěla, ale ona asi rostla a rostla a spala a spala a hlavně nabírala síly. Takže SUPER!!!
A jen dotaz na okraj: má naše velká medvědice taky tu krásnou červenou kytičku za uchem???? Určitě by si jí zasloužila....

Re: No konečně!

(Ťutinka, 6. 6. 2013 8:05)

Jooooo, já chci kytku!

Re: Re: No konečně!

(Jana M., 6. 6. 2013 8:33)

Ťutinko, slibuju, že do Poděbrad budeš mít kytu jako holky. Za to fandění ve Strakonicích při pódiovce si jí zasloužíš, jako nikdo jiný :-))Chceš i náušnice? ;-)

Re: Re: Re: No konečně!

(Ťutina, 6. 6. 2013 9:17)

Děkuju, už se do Poděbrad těším a na tu kytku taky. Naušnice mít nemusím. Stejně nemám propíchnuté uši.

ucha

(nikolka, 9. 6. 2011 14:24)

chci video kolem ucha jak dělá ??????????

Ťutince a Proužkované

(Jana M., 28. 5. 2010 7:33)

Milá Ťutinko a Proužkovaná,
jsem ráda, že se z vás staly takové kamarádky, moc vám to spolu sluší. A když budete našim Maxinkám fandit ve dvou, tak budou určitě házet ještě líp :-))))
Těším se s vámi do Strakonic

Nové stránky

(Martina z Pampelišek, 11. 10. 2009 13:56)

Máme nové stránky.
http://www.pempelisky.estranky.cz/
Tak si nás uložte.
Martina a spol.

pozdrav

(Monika DP, 18. 6. 2009 11:44)

Milá Ťutinko,
jsem ráda, že se Ti ve Strakonicích líbilo!! A máš velkou pravdu naše mažoretky už nejsou žádné malé holčičky, ale velké slečny!!!!!!!
Měj se hezky a užij si to i v Poděbradech

Pro Pampelišky

(Ťutinka, 12. 6. 2009 17:16)

Pampelišky, držely jste nám palce moc dobře. Máte to u nás schováno na příště.

držím vám palečky

(holčina z Pampelišky Praha, 5. 6. 2009 21:06)

Doufám že ze Strakonic postoupíte do poděbrad! až nebude naše skupina pochodovat(máme vystoupení) tak na vás budu zpomínat a držet palečky!! tak hodně štěstí!

Díky

(Ťutinka, 5. 5. 2009 21:10)

Díky, díky, Lucko díky. Já si také myslím, že mi ty šatičky sluší. A vám zase strašně sluší ty kozačky. Děsně se těším do Strakonic. Na defilé na mostě, na podiovku v letním kině i na spaní ve škole. Holky, já jsem tak ráda, že s vámi můžu jezdit!!!

Poděkování

(Lucka M., 4. 5. 2009 19:25)

Ahoj Ťutinko, moc děkujeme za podporu v Kladně. Nové šatičky ti moc sluší.

užtráýte

(ufzjgd, 30. 4. 2009 15:01)

jo

Je to mocinky krásné

(Domča(z mažoretek), 13. 4. 2009 17:22)

To je tááák hezký! Moc se Vám to povedlo.

Ahoj mažoretko Verčo

(Ťutinka, 18. 3. 2009 21:06)

Já jsem vždycky moc ráda, když mi napíše nějaká mažoretka. Moje holčičky mě nezlobí. No, občas se trochu pošťuchujeme, ale je to vždycky legrace. Doufám, že i ty máš mezi mažoretkami hodně kamarádek. Přeji celé tvé skupině hodně úspěchů a třeba se někde potkáme.

Ahoj medvěde

(Verča, 15. 3. 2009 9:19)

ahoj medvěde Ťutinko jak se máš?Jsou na tebe holčičky hodný?já sem taky mažoretka ale bohužel nechodím k vám chodím na Sandru 96 tam jsou taky mažoretky a roztleskávačky.Máte moc krásné kostýmy!:-)

Ťutince i všem mažoretkám ze skupiny

(Pěva, 10. 6. 2008 23:14)

Ahoj kočky naše malé, moc Vám chci poděkovat jak statečně jste bojovaly ve Strakonicích. A vůbec nemusíte být smutné, předvedly jste všechno co jste se dosud naučily, a to je pro mě to nejdůležitější. Na medaili to sice ještě nestačí, ale když budete na sobě stále pracovat a učit se nové prky, uvidíte, že přijdou i ty medaile. Tak nebuďte smutné a už se těšte na dobrodružství na našem letním soustředění. Ťutinku musíme vzít sebou, aby potom mohla vyprávět, co jsme všechno zažily.

??

(péťa, 19. 5. 2008 12:37)

Kdy bude další příběh od medvěda?

Fotky

(Ťutinka, 6. 5. 2008 14:41)

Jéé, já jsem už vyfocená v těch nových šatech se zelenými třásněmi. A jsem všude vepředu. A na té fotce kde jsou všechny mažoretky od Pěvy i uprostřed. Úplně vepředu a veprostřed.
Jó, to se tak některý medvědi mají.
A já se mám!
Moc se mám!!
Díky holky!!!
A ve Strakonicích mě taky hodně foťte jo?

Anketa

(Ťutinka, 3. 12. 2007 22:57)

333 těch úplně nejlepších Ťutinek ...
a k tomu 102 bezva Ťutinek...
mě snad picne ...
Já jsem medvěd úplně ten nejšťastnější